Parazitaellenes készítmény, mely gondosan összeválogatott gyógynövényeket és parazitaellenes hatásukról ismert növényeket tartalmaz. Segít eltávolítani a bélparazitákat és petéiket a vastagbélből és a szervezet más részeiből.
Bélműködést szabályozó gyógytea. 13 speciálisan válogatott növény kombinációja. Elősegíti a normális bélműködést és a rendszeres székelést. Koffeint nem tartalmaz.
Egyedi termékkombináció a teljes körű méregtelenítésért. A ToxiClean méregtelenítő programot arra fejlesztettük ki, hogy a Clean Inside programmal együtt alkalmazva még hatékonyabban tisztítsa és méregtelenítse belső szerveit az egészséges mindennapokért.
Méregtelenítést és májtisztítást elősegítő gyógynövényes táplálékkiegészítő. Segít a szervezetnek eltávolítani a legveszélyesebb nehézfémeket a vér, a máj, a vesék és egyéb szervek méregtelenítése közben.
Minőségi probiotikum 50 milliárd élőflórával, 15 gondosan válogatott probiotikum-törzzsel támogatja emésztőrendszere és immunrendszere működését.
Széles spektrumú vitamin- és ásványianyag komplex. Utántölti az elhasznált tápanyagokat vitaminokkal, ásványi anyagokkal, ezzel segíti a test természetes méregtelenítő folyamatait.
Magas hatóanyag tartalmú prEbiotikus készítmény, amely tápanyagot biztosít a vastagbélben található hasznos baktériumok számára
Probiotikum + prebiotikum kombináció. Kombinált bélflórát támogató program a bélrendszer egészségéért. Napi adagban 50 milliárd hasznos probiotikus baktériummal és 15 féle törzsel, szinergiában PrEbiotix Ultra-val mely 4 féle prEbiotikus hatóanyagot tartalmaz, közul az egyik a ResistAid® amely több innovációs díjat nyert.
Magas hatóanyagtartalmú emésztőenzimeket tartalmaz, amelyek segítenek megelőzni a legtöbb emésztési problémát, mint például a puffadást, felfújódást, szélgörcsöket, gyomorégést, a lassú emésztést, az irritációt vagy egyéb emésztési zavarokat. Az étkezés közben bevéve segítik az emésztést.
Kapszulánként 12,5 milliárd hasznos probiotikus baktériummal bizosítja az egészséges vastagbél-flórát, megoldást adhat olyan problémákra mint a szorulás, illetve székrekedés. Megadja az alapját az erős immunrendszernek, egyben védelmezi bélrendszerünket.
Parazitaellenes gyógynövény szirup gyermekeknek. Parasic Junior®, olyan finom hogy a gyerekek kérni fogják! Tökéletes megoldás lehet arra, hogy a gyermekeinket megszabadítsuk az élősködőktől.
Gyógynövényes májvédő készítmény
Természetes megoldás gyomorfekély és refluX ellen. Felgyorsítja az emésztőrendszeri fekélyek gyógyulását. Segít a bélnyálkahártya regenerációjában.
Májvédő és regeneráló gyógynövényes kapszula
Májvédő gyógynövényes teakeverék
Egyedi termékkombináció a teljeskörű májvédelemért. Kúra összesen 15 aktív hatóanyagot tartalmaznak a májszövetek megújulása érdekében.
Swiss Fiber Daily® - Élelmi rostban gazdag gyógynövény készítmény. Okos megoldás ez emésztési egészségért, nem csak utazáshoz. Az akáciából származó Floracia® poliszacharidjai erősítik az immunrendszert
Emésztést segítő, székletlazító rostkészítmény. A béltisztító rostok segítségével megtisztíthatja a vastagbelet az összegyűlt lerakódásoktól és megelőzheti az újabb lerakódások képződését.
Egyedi termékkombináció a teljes körű béltisztításért. A Clean Inside® béltisztító Program három termékből áll, melyet kifejezetten a vastagbél legalaposabb és legtermészetesebb módon történő tisztítására fejlesztettünk ki.
Fogyást segítő rost készítmény. Finom gyümölcsös ízével, textúrájával és gondosan válogatott, természetes összetevőivel támogatja a diétás célok elérését.
Egyedülálló összetétellel és természetes hatóanyagokkal a tartós fogyásért. Anyagcsere-fokozó FitForm® rost és a fogyást elősegítő, probiotikus baktériumtörzseket tartalmazó FitForm® Flora.
Swiss Probiotix HerCare | Újgenerációs Női probiotikum, 7 féle törzset és kapszulánként 10 milliárd élőflórát tartalmaz, melyek hozzájárulnak a bél és a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához.
Swiss Probiotix HerCare® + D-mannose és tőzegáfonya. Újgenerációs Női probiotikum, mely hozzájárul a bél és a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához. Szinergiában a D-mannóz és tőzegáfonya kivonattal pedig húgyúti fertőzések csökkentését és azok tisztaságának fenntartását segíti.
15 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Nincsenek termékek a kosárban.
Az időszakos böjt (intermittent fasting, IF) egy olyan táplálkozási módszer, amely az étkezések időzítésére helyezi a hangsúlyt, nem pedig az elfogyasztott ételek típusára vagy mennyiségére. Ez a megközelítés a böjtölési és étkezési időszakok váltakozásán alapul, és az utóbbi években egyre népszerűbbé vált mind a fogyás, mind az általános egészség javítása érdekében.
Az időszakos böjt hatásmechanizmusa az emberi anyagcsere evolúciós alkalmazkodásán alapul.(1) Őseink nem mindig jutottak rendszeresen élelemhez, így szervezetük alkalmazkodott a böjtölési időszakokhoz. A modern korban azonban a folyamatos élelmiszer-ellátottság miatt ez a természetes böjtölési ciklus megszakadt. Az időszakos böjt célja, hogy visszaállítsa ezt a természetes ritmust, ami számos egészségügyi előnnyel járhat.
A böjtölés során a szervezet először a glikogénraktárakat használja fel energiaként. Amikor ezek kimerülnek, a test átáll a zsírraktárak mobilizálására, ami elősegíti a fogyást. Ezenkívül a böjtölés serkenti az autofágiát, egy sejtszintű tisztító folyamatot, amely eltávolítja a sérült sejteket és elősegíti a regenerációt.
Az időszakos böjtnek több változata létezik, amelyek különböző böjtölési és étkezési időszakokat alkalmaznak:
Ami viszont könnyebb, mint a 16/8, az a 14/10, amikor 10 óránk van arra, hogy elosszuk az étkezéseinket. Ha tehát nehezen vesszük rá magunkat a hosszabb böjtre, akkor érdemes először ehhez hozzászoktatni a szervezetünket. Amint ezzel könnyebben boldogulunk, akkor jöhet a szigorúbb, 16/8-as változat.
Számos tanulmány vizsgálta az időszakos böjt egészségügyi hatásait, és több pozitív eredményt is találtak.(2) Ahogy tehát minden étkezési formának megvan az előnye, úgy az időszakos böjt is számos jótékony hatást gyakorolhat a szervezetünkre. Az IF egyik leggyakrabban említett pozitívuma a testsúlycsökkenés. A böjtölési időszakok csökkenthetik a teljes kalóriabevitelt, ami fogyáshoz vezethet. Emellett a böjtölés során a szervezet a zsírsejtekből nyeri az energiát, ami hozzájárul a testzsír csökkenéséhez. Egy korábbi tanulmány szerint az időszakos böjt jelentős testsúlycsökkenést eredményezhet, átlagosan 3-8%-ot 3-24 hét alatt.Kutatások szerint az időszakos böjt javíthatja továbbá a szív- és érrendszeri egészséget, beleértve a vérnyomás csökkentését is. A böjtölés pozitív hatással lehet az érfalak rugalmasságára és a vérkeringésre, ami hozzájárul a vérnyomás normalizálásához.Nem beszélve arról, hogy az IF csökkentheti a szervezetben lévő gyulladásos markerek szintjét, ami hozzájárulhat a krónikus betegségek, például a szívbetegségek és a cukorbetegség kockázatának csökkentéséhez. Az időszakos böjt javíthatja az inzulinérzékenységet, ami segíthet a vércukorszint szabályozásában és csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.
Ez az életmód emellett pozitív hatással lehet a lipidprofilra, beleértve az LDL (“rossz”) koleszterin és a trigliceridek szintjének csökkentését, ami hozzájárul a szív- és érrendszeri betegségek kockázatának mérsékléséhez.
Ez a típusú böjtölés pozitív hatással lehet továbbá a mentális egészségre is. Egyes kutatások szerint a böjtölés növelheti a növekedési hormon kibocsátását, ami nemcsak a testi, hanem a mentális jólétet is javíthatja. Ez hozzájárulhat a jobb hangulathoz és közérzethez. Ehhez jön hozzá, hogy bár az IF hatása az alvásra egyénenként változó lehet, néhányan jobb alvásminőségről számolnak be. Az étkezési időszakok szabályozása segíthet a cirkadián ritmus optimalizálásában, ami pozitívan befolyásolhatja az alvást.
Bár az időszakos böjt számos előnnyel járhat, fontos tisztában lenni a lehetséges nehézségekkel és a helyes alkalmazás szabályaival:
Hogyan befolyásolja az edzést?
Az időszakos böjt hatása az edzésre egyénenként változó lehet, és több tényezőtől függ, mint például az edzés intenzitása, típusa és az egyén táplálkozási szokásai.(3) Egyesek éhgyomorra edzenek a böjtölési időszak alatt, ami fokozhatja a zsírégetést és javíthatja az anyagcsere rugalmasságát. Azonban ez csökkentheti a teljesítményt és a fittségi szintet, ezért fontos megtalálni az egyensúlyt. De fontos tudni, hogy az IF befolyásolhatja az edzéshez szükséges energiaszintet. Ha a böjtölés miatt nem biztosított a megfelelő kalóriabevitel és tápanyagellátás, az negatívan hathat a teljesítményre és a regenerációra.
Az időszakos böjt nem mindenki számára megfelelő. Azok bármikor kipróbálhatják, akik szeretnék javítani anyagcseréjüket, csökkenteni testsúlyukat vagy javítani általános egészségi állapotukat, megfelelő tájékozódás és szakemberrel való konzultáció után kipróbálhatják az időszakos böjtöt.
Az IF azonban veszélyes lehet a növekedésben lévő fiatalok számára, hiszen befolyásolhatja a megfelelő fejlődést és tápanyagbevitelt. Emellett terhesség és szoptatás ideje alatt a megfelelő tápanyagbevitel elengedhetetlen, ezért a böjtölés kerülendő.
Az IF rengeteg kérdést felvet az emberekben. A továbbiakban összegyűjtöttük a legfontosabbakat, és tisztázzuk a tévhiteket.
Mennyit ehetünk az evési periódusban?
Az időszakos böjt egyik leggyakoribb félreértése, hogy az evési periódusban „bármit és bármennyit” lehet fogyasztani. Az IF (intermittent fasting) nem csupán egy étkezési időkorlátot jelent, hanem egy fenntarthatóbb és egészségtudatosabb életmód kialakítását is elősegítheti. Bár az IF nem tilt meg bizonyos ételeket, az eredményesség érdekében érdemes tudatosan figyelni a kalória- és tápanyagbevitelre. Ha a cél a fogyás, akkor az energiabevitelt kontrollálni kell – vagyis az evési ablakban sem ajánlott túlzottan nagy mennyiségeket fogyasztani. Amennyiben a cél az izomtömeg megtartása vagy növelése, akkor biztosítani kell a megfelelő mennyiségű fehérjét és szénhidrátot.
A túlzottan feldolgozott, magas cukor- és transzzsírtartalmú ételek kerülése javasolt. A legjobb, ha teljes értékű, tápanyagokban gazdag ételeket fogyasztunk, például sovány húsokat, halat, tojást, teljes kiőrlésű gabonákat, zöldségeket és gyümölcsöket, valamint egészséges zsírokat. Egyesek hajlamosak az evési ablakban túlenni magukat, mert úgy érzik, pótolniuk kell a böjti időszakban kimaradt étkezéseket. Ez azonban nemcsak a fogyási célokat hiúsíthatja meg, hanem hosszú távon emésztési zavarokhoz és vércukoringadozásokhoz is vezethet.
Folyadékot ihatunk a böjtölés alatt?
Igen, a folyadékbevitel nemcsak megengedett, hanem rendkívül fontos a böjti időszakban! A megfelelő hidratáció kulcsszerepet játszik az anyagcsere működésében, az energiaszint fenntartásában és az éhségérzet csökkentésében is. Megengedett ital a víz, a fekete kávé cukor és tej nélkül, ízesítetlen tea, ásványvíz vagy almaecetes víz.
Ne fogyasszunk azonban cukros italokat. A gyümölcslevek, üdítők és cukrozott teák megszakíthatják a böjtöt, mivel inzulinszint-emelkedést okoznak. Kerüljük a mesterséges édesítőszereket is. Egyes kutatások szerint az édes íz kiváltja az inzulinreakciót még akkor is, ha nincs benne kalória. Emellett ne maradjon el az elektrolitpótlás sem. Hosszabb böjtök esetén (24+ óra) érdemes elektrolitokat (nátrium, kálium, magnézium) pótolni, akár sózott vízzel vagy speciális italokkal.
Kávé engedélyezett?
Igen, a fekete kávé fogyasztása megengedett a böjt alatt, sőt, bizonyos előnyökkel is járhat.
Előnyei a böjt alatt, hogy csökkenti az éhségérzetet, fokozza az anyagcserét, valamint serkenti az agyi funkciókat.
Kell-e vagy szabad-e táplálékkiegészítőket fogyasztani?
Az IF során egyes tápanyagok pótlása előnyös lehet, különösen, ha az étrend nem tartalmazza a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat. Hasznos táplálékkiegészítő például az elektrolitok, az omega-3 zsírsav, a D-vitamin, illetve a BCAA. Utóbbi segíthet az izomtömeg megőrzésében, ha edzünk a böjtölés alatt.
Kinek nem ajánlott az IF?
Nem veszítünk izmot böjtölés alatt?
Az egyik legnagyobb aggodalom az IF-fel kapcsolatban, hogy a böjt során a szervezet nemcsak zsírt, hanem izmot is veszíthet. Egyes kutatások szerint a böjt mellett is megtartható az izomtömeg, ha megfelelő fehérjebevitelt és erőnléti edzést alkalmazunk. Az IF alatt a szervezet először a glikogénraktárakhoz nyúl, majd fokozatosan átáll a zsírégetésre. Az izomvesztés akkor lehet jelentős, ha hosszabb távon nem biztosítunk elegendő fehérjét és edzést.
Ajánlott napi 1,6-2,2 g fehérje testsúlykilogrammonként azoknak, akik rendszeresen edzenek. Fehérjedús ételek például a sovány húsok, a tojás, a hal, a túró, a görög joghurt, illetve a növényi fehérjeforrások (bab, lencse, tofu).
Hogyan hat az anyagcserére a böjtölés?
Az IF jelentősen befolyásolja az anyagcserét, és számos hormonális változást idéz elő. De fontos: rövid távon NEM lassítja az anyagcserét! Sőt, egyes tanulmányok szerint az IF akár 3-14%-kal is növelheti az anyagcserét. Hosszabb távon viszont, ha a kalóriabevitel tartósan túl alacsony, az anyagcsere lelassulhat.
Tudományos háttér: