Parazitaellenes készítmény, mely gondosan összeválogatott gyógynövényeket és parazitaellenes hatásukról ismert növényeket tartalmaz. Segít eltávolítani a bélparazitákat és petéiket a vastagbélből és a szervezet más részeiből.
Bélműködést szabályozó gyógytea. 13 speciálisan válogatott növény kombinációja. Elősegíti a normális bélműködést és a rendszeres székelést. Koffeint nem tartalmaz.
Egyedi termékkombináció a teljes körű méregtelenítésért. A ToxiClean méregtelenítő programot arra fejlesztettük ki, hogy a Clean Inside programmal együtt alkalmazva még hatékonyabban tisztítsa és méregtelenítse belső szerveit az egészséges mindennapokért.
Méregtelenítést és májtisztítást elősegítő gyógynövényes táplálékkiegészítő. Segít a szervezetnek eltávolítani a legveszélyesebb nehézfémeket a vér, a máj, a vesék és egyéb szervek méregtelenítése közben.
Minőségi probiotikum 50 milliárd élőflórával, 15 gondosan válogatott probiotikum-törzzsel támogatja emésztőrendszere és immunrendszere működését.
Széles spektrumú vitamin- és ásványianyag komplex. Utántölti az elhasznált tápanyagokat vitaminokkal, ásványi anyagokkal, ezzel segíti a test természetes méregtelenítő folyamatait.
Magas hatóanyag tartalmú prEbiotikus készítmény, amely tápanyagot biztosít a vastagbélben található hasznos baktériumok számára
Probiotikum + prebiotikum kombináció. Kombinált bélflórát támogató program a bélrendszer egészségéért. Napi adagban 50 milliárd hasznos probiotikus baktériummal és 15 féle törzsel, szinergiában PrEbiotix Ultra-val mely 4 féle prEbiotikus hatóanyagot tartalmaz, közul az egyik a ResistAid® amely több innovációs díjat nyert.
Magas hatóanyagtartalmú emésztőenzimeket tartalmaz, amelyek segítenek megelőzni a legtöbb emésztési problémát, mint például a puffadást, felfújódást, szélgörcsöket, gyomorégést, a lassú emésztést, az irritációt vagy egyéb emésztési zavarokat. Az étkezés közben bevéve segítik az emésztést.
Kapszulánként 12,5 milliárd hasznos probiotikus baktériummal bizosítja az egészséges vastagbél-flórát, megoldást adhat olyan problémákra mint a szorulás, illetve székrekedés. Megadja az alapját az erős immunrendszernek, egyben védelmezi bélrendszerünket.
Parazitaellenes gyógynövény szirup gyermekeknek. Parasic Junior®, olyan finom hogy a gyerekek kérni fogják! Tökéletes megoldás lehet arra, hogy a gyermekeinket megszabadítsuk az élősködőktől.
Gyógynövényes májvédő készítmény
Természetes megoldás gyomorfekély és refluX ellen. Felgyorsítja az emésztőrendszeri fekélyek gyógyulását. Segít a bélnyálkahártya regenerációjában.
Májvédő és regeneráló gyógynövényes kapszula
Májvédő gyógynövényes teakeverék
Egyedi termékkombináció a teljeskörű májvédelemért. Kúra összesen 15 aktív hatóanyagot tartalmaznak a májszövetek megújulása érdekében.
Swiss Fiber Daily® - Élelmi rostban gazdag gyógynövény készítmény. Okos megoldás ez emésztési egészségért, nem csak utazáshoz. Az akáciából származó Floracia® poliszacharidjai erősítik az immunrendszert
Emésztést segítő, székletlazító rostkészítmény. A béltisztító rostok segítségével megtisztíthatja a vastagbelet az összegyűlt lerakódásoktól és megelőzheti az újabb lerakódások képződését.
Egyedi termékkombináció a teljes körű béltisztításért. A Clean Inside® béltisztító Program három termékből áll, melyet kifejezetten a vastagbél legalaposabb és legtermészetesebb módon történő tisztítására fejlesztettünk ki.
Fogyást segítő rost készítmény. Finom gyümölcsös ízével, textúrájával és gondosan válogatott, természetes összetevőivel támogatja a diétás célok elérését.
Egyedülálló összetétellel és természetes hatóanyagokkal a tartós fogyásért. Anyagcsere-fokozó FitForm® rost és a fogyást elősegítő, probiotikus baktériumtörzseket tartalmazó FitForm® Flora.
Swiss Probiotix HerCare | Újgenerációs Női probiotikum, 7 féle törzset és kapszulánként 10 milliárd élőflórát tartalmaz, melyek hozzájárulnak a bél és a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához.
Swiss Probiotix HerCare® + D-mannose és tőzegáfonya. Újgenerációs Női probiotikum, mely hozzájárul a bél és a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához. Szinergiában a D-mannóz és tőzegáfonya kivonattal pedig húgyúti fertőzések csökkentését és azok tisztaságának fenntartását segíti.
15 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Nincsenek termékek a kosárban.
Publikálva 2021.05.27. napján
Tartalom
A máj az emberi test egyik legsokoldalúbb szerve. Számos kémiai folyamatért felel, így tegyünk meg mindent túlterhelésének elkerülése érdekében. A májdiéta ajánlott praktika mind az egészséges májjal rendelkezők számára prevenciós célzattal, mind a májbetegséggel küzdőknek, szervük egészségének fenntartása érdekében. Szerencsére, a májregenerálás házilag is kivitelezhető! Alább eláruljuk, miképp támogathatja a test ezen nélkülözhetetlen alkotóelemének megfelelő működését.
A máj a legnagyobb belső szervünk, mely hozzávetőlegesen 1.5 kg súlyú, és csakúgy, mint a hasnyálmirigy (pankreász), egy mirigyes szerv. A hasüreg jobb felső részében, a rekeszizom alatt, illetve a gyomor, a jobb vese és a belek tetején helyezkedik el. Legmeghatározóbb szerveink közé tartozik, ami több, mint 500 létfontosságú funkciót lát el. Ide tartozik a salakanyagok és idegen anyagok eltávolítása a véráramból, a vércukorszint szabályozása és az alapvető tápanyagok létrehozása.
Ezeken kívül, rendkívül fontos szerepe van az epetermelésben is. Az epe olyan folyadék, amely kritikus jelentőséggel bír a vékonybélben lévő zsírok emésztése és felszívása szempontjából.
Továbbá, a máj felel a vér alapos megszűréséért is. A gyomorból és a belekből távozó összes vér áthalad ezen a jelentőségteljes szerven, amely eltávolítja a méreganyagokat, melléktermékeket és más, egészségre káros anyagokat is. Ezen folyamat részeként, a baktériumok is távoznak a véráramból, így szervezetünk ellenállóbbá válhat a fertőzésekkel szemben.
Ez a sokoldalú szerv vitamin és ásványianyag raktárként is megállja a helyét, hiszen jelentős mennyiségű A, D, E, K és B12 vitamin, illetve vas és réz tárolódik benne, amiket táplálkozás útján juttatunk szervezetünkbe.
Noha a máj diéta alatt eredményesen karbantartható, vitalitása több tényezőtől is függ. Ezeket a későbbiekben fejtjük ki, előbb viszont górcső alá vesszük, milyen élelmiszereket kell a májkímélő diétának tartalmaznia.
A megfelelő emésztés a máj, epehólyag, pankreász és a nyombél együttműködésének gyümölcse. Májunk vitaminokat és ásványianyagokat raktároz, és az étel emésztéséért is felel az epe előállításával. Ezzel támogatja a zsírok lebontását, valamint a toxinok szervezetből való kimosását. A hasnyálmirigy dolga olyan emésztőenzimek termelése, melyek elősegítik a zsírok, szénhidrátok és fehérjék kisebb részecskékre való bontását. Az epehólyag fő feladata a máj által előállított epe tárolása.
Mindhárom szerv szemmel láthatóan függ a másiktól, így, ha valamelyikük megbetegszik, az emésztőrendszer egyensúlya is felborul. Mivel az emésztés „motorjai” hasonló tüneteket produkálnak kóros elváltozás esetén, nincs egyszerű dolgunk eldönteni, melyik szervnél, milyen betegség léphetett fel. Azonban, ha az alábbi tanácsokat tudatosan betartjuk, három legyet üthetünk egy csapásra, hisz azok nem csak a májvédő diéta sikeréhez járulnak hozzá, hanem az epe és a pankreász funkcióit is támogatják.
A májvédő diéta betartása mellett fontos azt további elemekkel kiegészíteni. Ügyeljünk a naponta törénő elegendő vízbevitelre, ezzel segítve szervünk méreghajtási folyamatait. Továbbá, a megfelelő táplálkozáson túl a rendszeres mozgás is elengedhetetlen. Javasolt beépíteni ütemtervünkbe a napi kardió és súlyos edzéseket is, amiket időközönként váltogassunk. A mozgás gyakorisága általában fontosabb annak intenzitásánál. Igyekezzünk napi 30 percet tornával vagy edzéssel tölteni, legalább heti 3-4 alkalommal. A májbetegeknek és az egészséges személyeknek is érdemes megfogadni ezeket a tanácsokat, méregtelenítő szervük helyes működésének fenntartása érdekében.
https://www.journal-of-hepatology.eu/article/S0168-8278(05)00018-8/pdfhttps://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2015.00303/fullhttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5187535/https://www.mdpi.com/2072-6643/12/11/3363/htmhttps://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6355343/https://www.medicalnewstoday.com/articles/316851