Parazitaellenes készítmény, mely gondosan összeválogatott gyógynövényeket és parazitaellenes hatásukról ismert növényeket tartalmaz. Segít eltávolítani a bélparazitákat és petéiket a vastagbélből és a szervezet más részeiből.
Bélműködést szabályozó gyógytea. 13 speciálisan válogatott növény kombinációja. Elősegíti a normális bélműködést és a rendszeres székelést. Koffeint nem tartalmaz.
Egyedi termékkombináció a teljes körű méregtelenítésért. A ToxiClean méregtelenítő programot arra fejlesztettük ki, hogy a Clean Inside programmal együtt alkalmazva még hatékonyabban tisztítsa és méregtelenítse belső szerveit az egészséges mindennapokért.
Méregtelenítést és májtisztítást elősegítő gyógynövényes táplálékkiegészítő. Segít a szervezetnek eltávolítani a legveszélyesebb nehézfémeket a vér, a máj, a vesék és egyéb szervek méregtelenítése közben.
Minőségi probiotikum 50 milliárd élőflórával, 15 gondosan válogatott probiotikum-törzzsel támogatja emésztőrendszere és immunrendszere működését.
Széles spektrumú vitamin- és ásványianyag komplex. Utántölti az elhasznált tápanyagokat vitaminokkal, ásványi anyagokkal, ezzel segíti a test természetes méregtelenítő folyamatait.
Magas hatóanyag tartalmú prEbiotikus készítmény, amely tápanyagot biztosít a vastagbélben található hasznos baktériumok számára
Probiotikum + prebiotikum kombináció. Kombinált bélflórát támogató program a bélrendszer egészségéért. Napi adagban 50 milliárd hasznos probiotikus baktériummal és 15 féle törzsel, szinergiában PrEbiotix Ultra-val mely 4 féle prEbiotikus hatóanyagot tartalmaz, közul az egyik a ResistAid® amely több innovációs díjat nyert.
Magas hatóanyagtartalmú emésztőenzimeket tartalmaz, amelyek segítenek megelőzni a legtöbb emésztési problémát, mint például a puffadást, felfújódást, szélgörcsöket, gyomorégést, a lassú emésztést, az irritációt vagy egyéb emésztési zavarokat. Az étkezés közben bevéve segítik az emésztést.
Kapszulánként 12,5 milliárd hasznos probiotikus baktériummal bizosítja az egészséges vastagbél-flórát, megoldást adhat olyan problémákra mint a szorulás, illetve székrekedés. Megadja az alapját az erős immunrendszernek, egyben védelmezi bélrendszerünket.
Parazitaellenes gyógynövény szirup gyermekeknek. Parasic Junior®, olyan finom hogy a gyerekek kérni fogják! Tökéletes megoldás lehet arra, hogy a gyermekeinket megszabadítsuk az élősködőktől.
Gyógynövényes májvédő készítmény
Természetes megoldás gyomorfekély és refluX ellen. Felgyorsítja az emésztőrendszeri fekélyek gyógyulását. Segít a bélnyálkahártya regenerációjában.
Májvédő és regeneráló gyógynövényes kapszula
Májvédő gyógynövényes teakeverék
Egyedi termékkombináció a teljeskörű májvédelemért. Kúra összesen 15 aktív hatóanyagot tartalmaznak a májszövetek megújulása érdekében.
Swiss Fiber Daily® - Élelmi rostban gazdag gyógynövény készítmény. Okos megoldás ez emésztési egészségért, nem csak utazáshoz. Az akáciából származó Floracia® poliszacharidjai erősítik az immunrendszert
Emésztést segítő, székletlazító rostkészítmény. A béltisztító rostok segítségével megtisztíthatja a vastagbelet az összegyűlt lerakódásoktól és megelőzheti az újabb lerakódások képződését.
Egyedi termékkombináció a teljes körű béltisztításért. A Clean Inside® béltisztító Program három termékből áll, melyet kifejezetten a vastagbél legalaposabb és legtermészetesebb módon történő tisztítására fejlesztettünk ki.
Fogyást segítő rost készítmény. Finom gyümölcsös ízével, textúrájával és gondosan válogatott, természetes összetevőivel támogatja a diétás célok elérését.
Egyedülálló összetétellel és természetes hatóanyagokkal a tartós fogyásért. Anyagcsere-fokozó FitForm® rost és a fogyást elősegítő, probiotikus baktériumtörzseket tartalmazó FitForm® Flora.
Swiss Probiotix HerCare | Újgenerációs Női probiotikum, 7 féle törzset és kapszulánként 10 milliárd élőflórát tartalmaz, melyek hozzájárulnak a bél és a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához.
Swiss Probiotix HerCare® + D-mannose és tőzegáfonya. Újgenerációs Női probiotikum, mely hozzájárul a bél és a hüvelyflóra egyensúlyának helyreállításához. Szinergiában a D-mannóz és tőzegáfonya kivonattal pedig húgyúti fertőzések csökkentését és azok tisztaságának fenntartását segíti.
15 000 Ft felett ingyenes kiszállítás!
Részösszeg: 4 990 Ft
KosárPénztár
Publikálva 2025.05.15. napján
Tartalom
A kemény széklet felnőttkorban is egy gyakori probléma, amely számos életmódbeli, étrendi, pszichológiai és egészségügyi tényezőre vezethető vissza. A kemény, bogyós vagy darabos széklet nemcsak kellemetlen, hanem hosszú távon aranyérhez, végbélrepedéshez vagy krónikus székrekedéshez is vezethet. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a kemény széklet kialakulásának leggyakoribb okait, valamint a hatékony kezelési lehetőségeket.
Az ülő életmód és a mozgáshiány például jelentősen lassítja a bélmozgásokat, ami a széklet pangásához és kiszáradásához vezet. Az elegendő testmozgás hiánya csökkenti a bélperisztaltikát, ami a széklet keményedését okozhatja. De a rostszegény étrend, főleg a feldolgozott élelmiszerek, húsok, tejtermékek túlzott fogyasztása is okozhat kellemetlen tüneteket. Ezek az alapanyagok jelentősen hozzájárulhatnak a kemény széklet vagy krónikus székrekedés kialakulásához.(1) A rostok segítik a széklet víztartalmának megőrzését és elősegítik a bélmozgásokat. A nem elegendő folyadékbevitel tovább súlyosbítja a problémát, mivel a vízhiány miatt a széklet még keményebbé válik.
A másik gyakori problémát a stressz és a szorongás jelenti. Ezek mind negatívan befolyásolhatják az emésztőrendszer működését. A stressz hatására a szervezet kevesebb energiát fordít az emésztésre, ami lassabb bélmozgásokhoz és kemény széklethez vezethet. Viszonylag gyakran jelentkezik például akkor, ha elhagyjuk a megszokott, otthonos környezetünket. Rossz szokás továbbá, hogy nem vesszük figyelembe az ingert, elhalasztjuk a vécére menést, amit az agyunk egy idő után másként fog feldolgozni, ami székrekedést okozhat. Ha pedig sikerül mégis eljutni a mellékhelyiségbe, akkor arra is ügyeljünk, hogy ne üljünk ott sokáig. Nem a legjobb, ha a csípőnél lejjebb engedett térdekkel próbálkozunk, mert ez nehezíti az ürítést.
Tovább vannak olyan betegségek, mint például a pajzsmirigy-alulműködés, cukorbetegség vagy neurológiai rendellenességek, amelyek szintén hozzájárulhatnak a székrekedéshez. Emellett számos gyógyszer, például opioidok, antidepresszánsok, antihisztaminok és vérnyomáscsökkentők, mellékhatásként székrekedést okozhat. Ezek a gyógyszerek különböző mechanizmusok révén befolyásolják a bélműködést, például csökkentik a bélizomzat aktivitását vagy a bélben lévő folyadék mennyiségét.
Végül okozhat kemény székletet az utazás és a terhesség is. Az utazás során bekövetkező napi rutin változások, időzónaváltás és étrendi eltérések megzavarhatják a bélrendszer normál működését, ami székrekedéshez vezethet. A terhesség alatt pedig a hormonális változások és a növekvő méh nyomása a bélrendszerre lassíthatja a bélmozgásokat, ami székrekedéshez és kemény széklethez vezethet.
Végül, de nem utolsó sorban az életkor előrehaladtával csökken a bélizomzat tónusa és a bélperisztaltika hatékonysága, ami növeli a székrekedés és a kemény széklet kockázatát. Nem véletlen, hogy az idősebb korosztálynál gyakrabban fordul elő székrekedés, kemény széklet.
A kemény széklet leggyakoribb tünetei közé tartozik a ritka székletürítés (heti háromnál kevesebb alkalom), a száraz, kemény vagy bogyós állagú széklet, valamint a székletürítés során jelentkező fájdalom vagy erőlködés. Sok esetben a székletürítés után is megmarad a teltségérzet, mintha a bélrendszer nem ürült volna ki teljesen. Emellett nem ritka, hogy az elégtelen bélkiürítéstől az ember puffadtnak érzi magát, esetleg hasi kellemetlenséget, fájdalmat tapasztal az adott területen. Ezek a tünetek hosszú távon aranyérhez, végbélrepedéshez vagy akár széklet-visszatartáshoz is vezethetnek.
A legfontosabb az életmódbeli változtatások. A rendszeres testmozgás, a napi fizikai aktivitás emelése, például sétával vagy könnyű tornával, segíthetik a bélmozgásokat. Ha tehát nem mozgunk eleget, akkor miharabb érdemes ezen változtatni. Aki ülőmunkát végez, az jó eséllyel már azzal is segíthet magán, ha óránként pár percre feláll a székből, majd kicsit átmozgatja magát munka közben. Akik pedig szeretnek gyakran és akár intenzíven is edzeni, azoknak viszont a folyadékbevitelre érdemes figyelni. Az edzés során ugyanis sokat izzadunk, ami dehidratációhoz vezethet, ez pedig a kemény széklet egyik leggyakoribb okozója.
Emellett ügyelni kell a megfelelő folyadékbevitelre, hiszen naponta legalább 2 liter víz fogyasztására lenne szükségünk, hogy segítsük a széklet lágyítását. A legjobb persze a tiszta víz, azonban a folyadékszükségletet fedezhetjük levesekkel, gyümölcslevekkel, teákkal egyaránt. Ezzel szemben azonban a szénsavas italok, energiaitalok és a kávé fogyasztása nem javasolt. Utóbbi kettőben ugyanis koffein van, ami nemcsak hashajtó hatású lehet, hanem vízhajtó is. A szénsavas innivalóknak pedig a cukortartalma lesz a probléma. A legegészségesebb megoldás, ha már reggel valamilyen meleg itallal kezdjük a napot, ami javítja a belek működését. Egy csésze meleg citromos tea például tökéletes választás lehet, amely még a méregtelenítést is segítheti.
Ide tartozik továbbá a rostban gazdag étrend, a teljes kiőrlésű gabonák, zöldségek, gyümölcsök és hüvelyesek fogyasztása, amelyek elősegíthetik a bélműködést. A rostok kulcsszerepet játszanak a széklet állagának javításában. A vízben oldódó rostok, mint a psyllium, pektin vagy inulin, vízmegkötő képességük révén lágyítják a székletet és elősegítik annak könnyebb távozását. Egy vizsgálat szerint a napi 10 grammnál több rostbevitel jelentősen növeli a székletürítések gyakoriságát és javítja a széklet konzisztenciáját. Fontos azonban a rostbevitelt fokozatosan növelni, hogy elkerüljük a puffadást és a gázképződést. A rostbevitel növelése mellett elegendő folyadékfogyasztás is szükséges a rostok hatékony működéséhez.
Végül pedig a stressz kezelés. A relaxációs technikák, mint a meditáció, a mély légzés, szintén csökkenthetik a stressz negatív hatásait az emésztésre. Ha sikerül lelkileg is helyre kerülni, akkor megakadályozhatjuk a székrekedést, megoldhatjuk a kemény széklet problémáját. Ehhez azonban odafigyelésre és öngondoskodásra lehet szükség.
Olyan esetekben, amikor az életmódbeli változtatások nem elegendőek, orvosi javaslatra hashajtók vagy székletlágyítók alkalmazhatóak. Az ozmotikus hashajtók, mint a laktulóz vagy a polietilénglikol (PEG), vizet vonnak be a bélbe, ezáltal lágyítják a székletet és elősegítik annak kiürülését. A docusate-nátrium alapú székletlágyítók pedig megkönnyítik a székletürítést azok számára, akiknek kerülniük kell az erőlködést, például aranyér vagy szívproblémák esetén.
Jobb megoldást jelenthetnek azonban a probiotikumok, hiszen ezek segíthetnek a bélflóra egyensúlyának helyreállításában, valamint a székletürítés normalizálásában.(2) A psyllium alapú rostkiegészítők pedig, mint a Metamucil, növelik a széklet tömegét és elősegítik annak könnyebb távozását.
Amennyiben azonban a kemény széklet tartósan fennáll, vagy súlyos tünetek, például hasi fájdalom, vérzés vagy jelentős testsúlycsökkenés jelentkezik, fontos orvoshoz fordulni a megfelelő diagnózis és kezelés érdekében. Súlyosabb esetekben, például krónikus idiopátiás székrekedés vagy irritábilis bél szindróma esetén, orvos által felírt gyógyszerek, mint a plekanatid vagy a lubiproston, segíthetnek a bélmozgások serkentésében és a széklet lágyításában.
A kemény széklet felnőttkorban gyakori probléma, amely számos tényezőre vezethető vissza, beleértve az életmódot, étrendet, pszichológiai állapotot és egészségi problémákat. A megelőzés és kezelés kulcsa az egészséges életmód fenntartása, beleértve a megfelelő táplálkozást, rendszeres testmozgást és stresszkezelést. Szükség esetén orvosi beavatkozás és gyógyszeres kezelés is indokolt lehet.
Tudományos háttér: